POSZUKIWANIE INTELIGENCJI POZAZIEMSKICH W DOMU |
INFORMACJE OGÓLNE INFORMACJE TECHNICZNE
Sam Projekt SETI@Home jest małym przedsięwzięciem realizowanym przez cztery osoby pracujące w niepełnym wymiarze czasu pracy i dwóch ochotników (D. Werthimer i moja skromna osoba). Próbujemy zrobic coś nowego, złożonego i trudnego zarazem. Przepraszamy zatem i jednocześnie prosimy o wyrozumiałość w wypadku pojawiających się niesprawności, błędów czy nieregularnej aktualizacji informacji o Projekcie. Staramy się jednak jak najlepiej."
David P. Anderson
Dyrektor Projektu
Realizacja SETI@Home napotyka szereg problemów technicznych, z którymi walczy zespół techniczny Projektu. Najpoważniejsze trudności stwarza ogromne przeciążenie serwerów danych.
Przygotowanie programu w wersjach dla: Windows i MacOs to zadanie, w którego realizację wiele wysiłku włożyli: Kyle Granger, Charlie Fenton i Brad Silen.
Nieoficjalny serwer oprogramowania SETI@Home w Polsce uruchomiono pod adresem ftp://ftp.put.poznan.pl/pub2/setiathome
.
Wersja programu klienta dla MS Windows została uznana za stabilną i została skierowana do testów w grupie 50 wytypowanych użytkowników. Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem programu klienta dla systemu operacyjnego MacOS. Rozpoczęto również modyfikację oprogramowania serwera danych tak aby mogło ono obsłużyć ponad 100 000 użytkowników.
Zakończono instalację i testy gotowości operacyjnej aparatury rejestrującej sygnały odbierane radioteleskopem Arecibo. Rozpoczęto archiwizację danych (taśmy o pojemności 35GB), które będą później analizowane przez uczestników projektu.
Firma Engineering Design Team Inc. (EDT) przekazała projektowi interfejsy analogowo-cyfrowe do systemu zbierania danych.
Pierwsza taśma zawierająca dane zarejestrowane w Arecibo dotarła do Uniwersytetu Berkeley. Dane zapisane na tej taśmie zostaną wykorzystane do testowania algorytmów analizy i wypracowania wstępnych charakterystyk zakłóceń sygnałów pochodzenia ziemskiego.
Lista adresowa SETI@Home osiągnęła liczbę 10 000 subskrybentów.
Członkowie (ang. Senior Members) Instytutu SETI przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w zespole doradczym projektu.
David Gedye udzielił wywiadu gazecie New York Times.
PROJEKT SETI@HOME | |
The Search for Extra-Terrestial Intelligence @ Home Project, 1997-1999 Copyright © Polish translation by: Tomasz Kokowski, 1998, 1999 Copyright © Polish page design: Tomasz Kokowski, MAY 1999 Last updated: 05.07.1999 at 23:42:50 |